Noriu rašyti tinklaraštį: 5 dalykai, kuriuos išmokau per daugiau nei metus

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

tinklaraštis apie grožį

 

 

Tinklaraščio rašymas dar ilgai gyvuos kaip viena iš liberaliausių rašymo formų, nes mums visiems patinka kurti savo taisykles, būti tokiais, o ne kitokiais, atskleisti savo individualumą bei kūrybą. Geriausia tokios kūrybos dalis yra galimybė būti visiškai laisvam, o svarbiausi sėkmės elementai yra unikalumas ir kokybiškas turinys. Prisipažįstu, kartais dar vis sutrinku atsivertusi kokį įrašą ir radusi tik nuotraukas. Arba tik tekstą. Arba labai prastos kokybės nuotraukas. Arba vogtas nuotraukas ar tekstus. Kas blogiausia, taip tinklaraštininkas kenkia sau pačiam. Šiandien noriu pasidalinti savo mintimis apie tai, ką sužinojau rašydama Baltijos grožio blogą per daugiau nei metus. Kiek mažai, žinant, jog kai kurie manp mylimiausi blogeriai rašo jau daugiau nei šešerius metus!

 

1 TIKSLAS

 

Be tikslo yra sunku save motyvuoti rašyti, todėl esu tikra, kad visi tinklaraščiai, kurių veikla sustojo, o tokių yra begalė, buvo be tikslo vedino autoriaus. Nuotraukų kėlimas ir poros sakinių parašymas be tikslo anksčiau ar vėliau baigiasi paskutiniu tinklaraščio įrašu parašytu dar 2011 metais. Suprantu, kad daugelis pradeda rašyti dėl to, jog taip daro kiti arba yra per daug laisvo laiko, bet netgi tokiomis aplinkybėmis reikėtų sugalvoti konkretesnį tikslą, kuris verstų bent kartą per savaitę parašyti Tavo įrašo belaukiantiems skaitytojams. Patikėk manimi, taip liūdna vis nerasti ir nerasti yrašo savo mėgstamiausiuose tinklaraščiuose, todėl dažnai nusiviliu ir vis rečiau ir juose apsilankau. Niekas nenori nusivilti, ir niekas nenori skaityti įrašų žmogaus, kuris nėra motyvuotas. Tikslas yra labai individualu. Mano tikslas - nuosavas verslas tolimoje ateityje bei asmeninis tobulėjimas.

 

2 SAVIKONTROLĖ

 

Pradėjus rašyti yra labai svarbu nuspręsti, kaip dažnai skelbsi savo įrašus. Apsispręsk ir informuok savo skaitytojus, kad jiems nereikėtų nusivilti taip kaip man, neradus naujo įrašo. Rečiausiai patarčiau rašyti kartą per savaitę, dažniausiai tris kartus per dieną, tačiau dažnumo formulę turi rasti pats. Būk realistas - įvertink savo turimą laisvą laiką. Vieno įrašo sukūrimas trunka nuo pusės iki kelių valandų, todėl apsvarstyk, kiek laiko yra realu skirti būtent Tau ir būtent tokiomis Tavo gyvenimo aplinkybėmis, kuripse esi dabar. Tinklaraštis neturi užgožti kitų Tavo veiklų, ypač pagrindinio darbo, kurį, tikiuosi Tu turi, nes tikėtis pragyventi iš tinklaraščio mūsų šalyje yra kol kas nerealu. Taip pat realus gyvenimas visada suteikia daug kūrybinių minčių rašymui - neatsisakyk jo jokiu būdu. Na o svarbiausia - laikykis pasirinktos rašymo disciplinos, nes nuklydus gana sunku vėl grįžti prie rašymo. Patikėk! Aš rašau beveik kasdien, o jei nujaučiu, kad netrukus negalėsiu rašyti, parašau bent kelis straipsnius tą dieną. Ir dar. Svarbu daryti pertrauką tada, kai jauti, kad viskas - rašyti nenori. Sustok, pasiilsėk, ir vėl grįšk kupinas naujų minčių ir jėgų.

 

DOVE grožio bloge

 

3 ASMENINIS STILIUS

 

Norisi kopijuoti kitus, ir tai nėra blogai tinklaraščio rašymo pradžioje, kai reikia viską sukurti nuo nulio, tačiau vėliau patarčiau apgalvoti savo stipriąsias ir unikaliąsias savybes, kurios išskirtų Tavo tinklaraštį iš daugelio kitų. Patikėk, yra tiek daug tinklaraščių, kad skaitytoją gali prisijaukinti tik būdamas unikaliu savimi, toks koks Tu ir esi. Kokios Tavo vertybės? Parodyk jas. Kuo esi stiprus? Atskleisk tai. Bandydamas kopijuoti kitus visada nusivilsi, nes nė vienas negalime būti kito kopija, ir tai yra labai gerai kūrybine prasme. Taigi, nelygink savęs su kitais. Tavo asmeninis stilius visų pirma turi patikti Tau pačiam. Asmeninis stilius daug svarbiau už techninę įrangą! Būdamas savimi gerbi save ir kitus! Taip pat patarčiau į tinklaraštį žiūrėti kaip į savo mini verslą - tai išsprendžia daugelį problemų!

 

4 KOKYBĖ

 

Taip, dar kartą turiu kalbėti apie tuos atvejus, kai matau tik nuotraukas arba tik straipsnį. Tai patys blogiausi įrašų variantai mano akimis. Mėgstu ir pažiūrėti, ir paskaityti. Mėgstu ir rašytojo mintis apie savo asmeninį gyvenimą, ir jo mintis apie plėtojamą temą. Mėgstu gražią taisyklingą kalbą, kuri turėtų būti kiekvieno siekiamybė. Klystu, taisau, vėl rašau. Labiausiai erzina rusų kalbos įtaka lietuvių kalbai. Kodėl nepasirinkus rusų kalbos kaip pagrindinės? Kelios klaidos tikrai nieko tokio, ir niekas jų neiš engiame, tačiau begalė klaidų visuose tekstuose verčia pamąstyti, ar verta atsiversti tinklaraštį apskritai. Verta pagalvoti ir apie laiko skyrimą nuotraukų redagavimui - dažnai jis tiesiog būtinas. Skirdamas dėmesio tinklaraščio kokybei rodai pagarbą sau ir skaitytojui.

 

5 GYVENIMO BŪDAS

 

Tinklaraščio rašymas tampa gyvenimo būdu, kuriame svarbų vaidmenį atlieka internetas, fotoaparatas, nuotraukų redagavimo programos, laikas rašymui, socialiniai tinklai, ryšių kūrimas ir dar daug kas! Jei nerandi laiko rašyti, vadinasi tinklarščio rašymas dar netapo Tavo gyvenimo būdas. Jei verti save rašyti -taip pat. Jei nenori rašyti, galbūt reikėtų keisti tinklaraščio temą arba formatą? O jei tokio tipo kūryba tapo Tavo gyevnimo būdu, sveikinu įstojus į įsimylėjusių tinklaraščio kūrimą gretas, kurios sparčiai plečiasi, nes kas gali būti geriau už turiningą laisvalaikį, geriausiai atskleidžiantį Tavo asmenybę? 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)