Nidai tinka vienatvė, šeimos atostogos ir sustojęs laikas

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Nida

 

Būdama Nidoje supratau, kad ne vasara turėtų būti įspūdngiausias metų laikas Nidoje, o ruduo, kai lėtai miršta gamta. Tuo bandysiu įsitikinti šį rudenį, taigi tai kol kas yra tik spėjimas, tačiau jau dabar įsivaizduoju kaip spardau auksinius lapus šviečiant dar ne visai šaltai rudens saulei, o nuo Parnidžio kopos žvelgiu į tolimiausią matomą tašką apačioje. 

 

Nida

Nida

Nida

Nida

Nida

 

 

1. Nuo Parnidžio kopos norisi skristi. Parnidžio kopos aukštis yra 52 metrai virš jūros lygio, todėl čia atsiveria pasakiškas vaizdas į Nidą. Apžvalgos aikštelėje matome, kad ji yra pusiau apžėlusi. Kyla klausimas, kiek ilgai ji bus tokia aukšta, ar žmogaus pėdos per amžius nesunaikins tokio unikalaus grožio. Ant kopos panorau būti būti vienui viena, tačiau kažin ar tai būtų įmanoma kokiu nors dienos metu - vieta, žinoma, labai populiari. 

 

2. Nemėgstu saulės laikrodžių. Nežinau kodėl, ir žinau, kaip keistai tai skamba. Tačiau ant kopos esantis laikrodis nėra pats svarbiausias. Šalia vaizdas, kaip dažnai mėgstama sakyti - už milijoną. Atsiveria vaizdas į kopų grandinę, kuri man primena dykumą, gal tiksliau apima jausmas, lyg žiūrėtum į dykumą, nors niekada jos nemačiau. 

 

3. Ką veikti Nidoje? Ką veikti yra labai populiarus internetinis klausimas kalbant apie turistinius miestus. Manau, jog tokį klausimą užduoti galima nebent visiškoje dykynėje, skurdžioje gamtoje, žmonių užmirštame kampelyje. Ką veikti, kai tave supa pasakiška gamta? Žinoma, ja gėrėtis, į atmintį krauti vaizdus, bendrauti su šalia esančiais žmonėmis ir kartu aptarti matomą grožį. Nėra geresnės sveikatai veiklos už judėjimą gamtoje, plaukiojimą jūroje, už pozityvias mintis, suvalgytą šviežią žuvį. 

 

4. Mėlyni namukai raudonais stogais ir baltos langinės. Labai gražu, kai miesto namų stilius yra vienodas ar bent jau panašus. Mėlyna Nidos namų spalva labai tinka prie jūros, todėl sukuriamas vientisas vaizdas. Namukai mediniai, aplinka išpuoselėta, su tipiškomis Lietuvai gėlėmis. Kai kur sutinkame ir storų šiaudinių stogų. Norėtųsi, kad visi namai juos turėtų, tačiau tai juk tik smulkmena. Man labai patiko miesto švara, tiesą pasakius, ji sužavėjo!

 

5. Nidoje mylimi vaikai. Tai akivaizdu ir glosto širdį. Kur eisi, ten vaikų žaidimo aikštelė, todėl svečiuojantis su vaiku tenka nusiteikti, kad nemažai laiko bus ten ir praleidžiama. Gal dėl to Nidoje ypač sulėtinome savo apsisukimus, na bet juk tai ir buvo šeimos išvyka, kad Nida geriausiai ir tinka.

 

Nidoje nėra kur skubėti, net manau tai neišeitų. Apskritai jau ne kartą minėjau, kad pajūryje gyvenant gyvenimo ritmas yra visiškai kitoks nei Vilniuje. Karjera ir greitis čia negroja pirmu smuiku. Netgi antru irgi ne. Daugumai.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (2 Votes)