Penkios dienos Paryžiuje: kodėl prancūzės nesidažo

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Bobbi Brown parduotuvė Paryžiuje

 

Vienas iš mano kelionės į Paryžių tikslų buvo ne teoriškai, o praktiškai išsiaiškinti, kokia moteris yra prancūzė. Ar tikrai ji yra tokia, kaip rašoma knygose? Dažniausiai apie prancūzes rašo amerikietės, kurios, turiu pripažinsi, savo grožio ir apskritai gyvenimo supratimu labai panašios į mus. Su prancūzėmis rasti kažką bendro sunkiau, gal todėl jomis daug labiau žavimasi nei tomis pačiomis amerikietėmis? Šiandien noriu jums papasakoti, kodėl, mano manymu, prancūzės nesidažo. Dievaži, atrodo, kad visos kelionės metu nesutikau nė vienos pasidažiusios moters! Kaip galima šiame, Bobbi Brown ir MAC gėrybių pilname pasaulyje, nesinaudoti moteriškomis gudrybėmis padidinti savo grožį?

 

 

1. KULTŪRA VERTINANTI PRIGIMTINĮ GROŽĮ

 

Kiekviena šalis turi savo savitą supratimą apie grožį. Ar gali būti gražu tai, kas įgimta? Matyt manymas, kad tai, kas tau duota dievo ir yra gražiausia, išskiria prancūzes iš kitų šalių moterų. O dėl to, kad prancūzės nuo jų skiriasi, ir yra atsakymas, kodėl prancūzių gyvenimo būdas ir supratimas yra tokia nemirštančiai populiari knygų, straipsnių ir įrašų tema. Prancūzėms pasisekė, kad gimė tokioje kultūroje, kurioje nuo pat mažumės žavimasi jų natūraliu grožiu. Jų mamos labiau nei pasidažyti rūpėjo maisto ir bendravimo kultūra, todėl iš kartos į kartą perduodamos vėrtybės, o dirbtinis grožis prancūzų kultūroje nėra grožis. Kam ryškinti savo veido bruožus, jei ir taip gražu? Juk taip buvo auklėjama šeimoje, kur moteris buvo labiau kultūros, o ne grožio objektas. Ji mikliai sukosi virtuvėje, kad vėliau atsipalaidavusi galėtų mėgautis vyno taure su pačiais artimiausiais žmonėmis, kuriems ji ir taip graži be pridėtinių atributų.

 

2. BŪTI SAVIMI, O NE GERIAUSIA SAVĘS VERSIJA

 

Dažnai motyvuojančiose nuotraukose ar knygose (ypač amerikietiškose) matome užrašą BŪK GERIAUSIA SAVO PAČIOS VERSIJA, o ir aš pati, matyt, jau pasigavau tą šūkį. Tai taip amerikietiška, norms mums atrodo, kad lietuviška (juk sakiau, mums viskas lengvai prilimpa, kas amerikietiška, o kas prancūziška atrodo kaip kosmosas toli). Prancūzės ignoruoja šią amerikietišką frazę ir kantriai amžiai iš amžių laikosi BŪK SAVIMI. Pamilti tai, ką turi yra daug efektyviau, nei bandyti save pakeisti. Ar matėte daug pasikeitimų pavyzdžių, o gal tik bergždžias pastangas būti kuo nors kitu? Prancūzės galvoja: kas man tiktų prie to, ką aš jau turiu? Šito veido, šitų plaukų. Tiesa, su kūnu santykis yra kitas. Prancūzės nuo pat mažens žino, kas yra saikas ir susitvardymas prie stalo. Jos myli savo kūną, todėl verčiau saikingai valgo, nei prakaituoja sporto klube. Nemačiau nei vieno sporto klubo Paryžiuje.

 

3. ATRODYTI IDEALIAI NEIDELIAI

 

Atrodo, kad paryžietė gimusi atrodyti idealiai neideali arba neidealiai ideali. Ji pasistengs, kad jos oda atrodytu kiek įmanoma idealiai, kad plaukai būtų kiek įmanoma sveikesni, maitinsis kiek įmanoma saikingai, net kelionės metu viešbučio restorane, vien tik tam, kad nereikėtų daugiau stengtis. Kam slėpti tai, kas ir taip sveikai gražu? Prancūzė (paryžietė) sveikai matinasi, kad jos oda atrodytų skaisti, naudoja prancūziškus (nes geriausia šalis - Prancūzija) kremus, kad nereikėtų kasdien dažytis. Net jei vakare ir naudos raudoną lūpdažį (taip prancūziška ir klasiška!), tai nebūtinai naudos makiažo pagrindą. Raudonas lūpdažis juk ir taip jau yra stiprus akcentas! Plaukai dažniausiai yra kirpti paprastai, ilgis iki pečių, spalva natūrali. Neidelu, tačiau gražu. 

 

Paris Paryžius Baltijos grožio blogas

 

Nesvarbu, kokia yra tavo grožio samprata, svarbiausia yra gerbti, suprasti, žinoti, kad tavo kultūros grožio samprata nebūtinai yra pati geriausia visiems, bet yra geriausia tau. Kultūra stipriai įtakoja visas gyvenimo sritis, pasaulio suvokimą, todėl taip svarbu yra keliauti, pamatyti, įvertinti. Nesiūlau bėgti nuo savo kultūros grožio suvokimo. Noriu, kad būtumėm tolerantiškos ir nebijotume savęs, didžiuotumės tuo, ką turime: grožiu, šalimi, pasaulio suvokimu. Ir kartu nebijotume plačiai atmerkti akis pasauliui ir jo skirtumams. Prancūzė palinkėtų jums būti savimi, amerikietė - būti geriausia savo pačios versija, o aš linkiu būti atvirai sau ir kitiems. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (1 Vote)