Ketvirta diena Graikijos saloje Korfu: Kassiopi, Sidari, Pelakas

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

korfu gouvia

korfu sidari

Korfu Graikijoje pelakas

 

 

Šiandien kėlėmės gana anksti, nes su pora naujų draugų, Aiste ir Pauliumi (linkėjimai, jei skaitysite!), sutarėme važiuoti į Gouvia kurortą netoli mūsų. Ten prieplaukoje galima sėsti į ekskursinį laivuką su kapitonu Spyros ir jo šeima, bei visą dieną plaukioti vaizdingomis Korfu pakrantėmis.

Viliojantis pasiūlymas, tiesa? Išvyka turėjo trukti visą dieną, kapitonas kepti BBQ, o maistas ir gėrimai turėjo būti viskas įskaičiuota. Deja, deja, nebe sezonas pakišo kojas planuotoms linksmybėms.

Autobusu nuvažiavę į reikiamą vietą radome vienišą laivelį. Vieta pasakiška. Panorama ta pati: riogsintys žali kalnai. Kapitonas prieš pat akis sėdo į mašiną ir mums nieko nespėjus pasakyti išrūko nežinoma kryptim. Ulialia. Kodėl kodėl. Ar bus planuota išvyka, viliojanti iš skrajutės?

Išvykos turėtų būti vykdomos kiekvieną dieną, kaip skelbia didžiulė iškaba ir mūsų turimas lankstinukas. Kiek palūkuriavome. Vos suradę graikišką tenusprendėme paskambinti kapitonui. Pasirodo vykdomos tik užsakomosios išvykos, labai trumpos, ir be BBQ. O šiandien išvis nėra jokios išvykos. Apie tai informacijos nėra niekur. Ajajai. Gerai, kad su su smagia lietuvių porele buvome. Kartu net nusivylimas saldesnis.

Nusprendėme grįžti į mūsų kurortą, ir sėdome į minėtų naujųjų bičiulių anksčiau išsinuomotą automobilį. Įsikibę į rankenas salono gale važiavome kalnų serpantinais, gėrėdamiesi vaizdu iš aukščiau, ir aikčiodami ties kiekviena mašina priekyje. Vos sekasi prasilenkti, o vingiuotame keliuke niekada nežinai, kas iššoks priekyje tavęs. Ekstremalu! Primenu, mašinos padangos, veidrodėliai ir dugnas nedraudžiami.

Taip kilome iš salos vidurio ( Ipsos) į šiaurę (Sidari). Tik 35 km., bet kiek laiko užtrunka važiuojant zigzagu!

Su mašina esi laisvas sustoti kur nori, tačiau autobusu irgi smagu važiuoti, tik krypčių mažai, retai važiuoja... Romantiškai pasirodė Kassiopi miestelis, tačiau kelionės tikslas buvo Sidari, kur kraštovaizdis yra įspūdingai paskanintas keistai susidariusiomis uolomis. Keista tai, kad jos apaugusios kvepiančiomis smulkiomis gėlėmis, nors čia visiška sausra. Kažkiap auga. Tuos uolos yra niekur kitur nematytos. Būtinai verta pamatyti.

Tačiau ne čia dar visas smagumas. Tarp uolų slepiasi mažas paplūdimys, kurio didžiausia pramoga - plaukimas pro uolos tarpelį. Vienas po kito plaukia drąsiausi turistai, nors ant uolos parašyta, kad to daryti negalima. Man ši nerekomenduojama pramoga nepasirodė pavojinga, bet užtat, jei ir buvo rizikos, tai tai buvo unikali patirtis. Uolų vidus banguotas, įdomiai išraižytas, o viduje vyrauja bažnyčios atmosfera. Mačiau, kad kažkas viduje išlipęs ir alkoholinių gėrimų kažkada ragavo.

Po Sidari mūsų tikslas buvo pasiekti Pelakas. Mažas miestukas aukštai kalnuose pasižymi ypatinga ramybe, baltomis gatvelėmis, gėlėmis, blusėtais mažais šuniukais ir kačiukais, bei panorama. Čia yra ir salai nebūdingas bent kažkoks miestuko centras, kur smagu atsisėdus ant suoliuko kaip tikram graikui gerti kavą ir stebėti praeivius, kurių nedaug. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)