Kodėl Linas Anglijoje tampa Kevinu

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Psichologija

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

psichologija

 

ŠIMTAMETĖS TRADICIJOS

 

Šiandien labai sename, dar 2010 metais išleistame, National Geographic lietuviškame žurnale skaičiau apie 80 milijonų Indijos klajoklių, kurie įsikibę laikosi savo šimtamečių tradicijų, nors šiuolaikiniame pasaulyje jiems itin sunku išlikti. Juk jau nebereikia karaliaus ginklakalių, magų, būrėjų.

Kai kurie iš jų svajoja apie pastovumą, namus, savo žemę, tačiau beveik nė vienam nepavyksta prisitaikyti dėl itin stiprių papročių keliauti, ieškoti geresnės vietos. Bandoma padėti skiriant valstybinius būstus, bet veltui.

 

KOKIE ESAME MES?

 

Pagalvojau, kad turbūt joks žurnalas apie lietuvius negalėtų parašyti kaip apie didelius papročių, savos kultūros puoselėtojus, nes dėl istorijos vingių esame linkę prisitaikyti prie kitų kultūrų, itin lengvai perimti kitų tradicijas. Užtat geroji to pusė - lengvai mokomės net sunkiausių pasaulio kalbų.

Tai nėra blogai, tiesiog tokie esame. Iš dalies mes net esame panašūs į tuos klajoklius: mano karta jau neprisiriša prie vieno darbo, šalies, tėvų. Lengvai paliekame tai, ką kūrėme čia, ir leidžiamės ieškoti geresnės vietos po saule. Vakar skaičiau apie lietuvę klajoklę, kuri motociklu maišo Pietų Ameriką.

To neprisirišimo minusas - kartais net patys juokiamės iš savęs, kad keičiame darbą dėl papildomų 100 litų. 

 

LINAS TAMPA KEVINU

 

Vis tik svarbu, kad ir kur besibastytume, laikytumėmės savo vertybių, puoselėtume savo kultūrą, o svabiausia iš svarbiausių - nesigėdytumėme savęs, savo kalbos ir neužmirštumėm iš kur kilę. Kitaip lietuvis berniukas, galėjęs būti Linu, Anglijoje bus pavadintas Kevinu, o mergaitė, puošusis kokiu nors tipišku gražiu lietuvišku vardu bus pavadinta Esmeralda...Tai yra realybė, ir kažkodėl labai skaudi. Kažin, ar angliškas vardas palengvins įsitvirtinimą svetimoje žemėje.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)