Ar pakankamai pasitiki savimi, mieloji?

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Psichologija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

 

 

moteris

 

Ak, šį įrašą perrašau antrą kartą. Taip jau nutinka, nieko tokio. Ką aš jums noriu pasakyti yra verta ir šimto perrašymų! Susikurkime pavasarį širdyse patys ir perkeltine, ir tiesiogine prasme! Makiažo neužteks.

Noriu su jumis pasidalinti šiandienos atradimais apie pasitikėjimą savimi. Moteriai jo niekada nebus per daug, tiesa? Juk esame daug labiau save linkę nuvertinti nei vyrai (primenu, kad dirbu vien tik su vyrais!). Neaušinu burnos, einam prie reikalo.

Kad suprastume, kaip labiau pasitikėti savimi, pirmiausia mums reikia išsiaiškinti, kur slypi nepasitikėjimo šaknys. Šiandien perskaityta T. Harvio Ekerio mintis mane tiesiog pribloškė: "Jei šimto pėdų ažuolas būtų turėjęs žmogaus protą, jis būtų užaugęs iki dešimties pėdų!" Velniškai tiesa. Pabandykime pasiaiškinti, kas gi čia yra turima omenyje ir kaip šis pasakymas yra susijęs su pasitikėjimu. Dažniausiai manoma, kad pasitikėjimas kyla iš aplinkos. Štai mus ėmė ir įvertino viršininkas, jis mato mūsų triūsą. Susitikime draugė pagyrė naują megztuką. Pro duris mus praleido žavus brunetas. Atrodo, kad mūsų savivertė ir pasitikėjimas savimi tolygiai priklauso nuo aplinkinių žmonių įvertinimo. Anaiptol! T. Hario Ekerio teigimu, nesvarbu, kas mums ką sako ar kala į galvą. Tik mes patys nusprendžiame, kaip reaguoti ir priimti tai, kas sako, ir tik tada, kai patys nusprendžiame, kad esame tokie, kaip teigiama, tai tampa ne kuo kitu , o tikrove! Ačiū Dievui, net palengvėjo. Vadinasi aš sprendžiu, ką apie save galiu manyti, tačiau liūdna žinia ta, kad jei mąstysiu apie save blogai, tokia galiausiai ir tapsiu!

Autorius savo knygoje "Milijonieriaus proto paslaptys" kalba apie turtingųjų ir vargšų mąstymo skirtumus, tačiau trumpai paliesta pasitikėjimo tema yra tarsi pažadinimas. "Gyvenimo įvykiai ir situacijos neturi prasmės tol, kol mes jos nesuteikiame patys. Nežinau, kaip jums, bet man dar neteko girdėti, kad vos tik gimęs kūdikis būtų pastatytas į eilę kaip nors pažymėti". Geras - blogas, gražus - negražus, protingas - kvailas. Tai etiketės, kurias mums užkabino ne Dievas, o žmonės. 

Aplinkinių įtaką atmesti sunku, tačiau didžiausią įtaką pasitikėjimui savimi turime mes patys. Tik mes patys užkabiname sau etiketes, nusprendžame, ko esame verti, ar esame ko nors verti apskritai. 

Gera žinia čia pat! Savo istoriją rašome patys, todėl ją galime ir perrašyti. Kaip kalbėsim, taip ir gyvensim, kaip gyvensim, toks bus ir rezultatas. Keisti mąstymą yra sunku, bet veiksminga. Man asmeniškai labiausiai mąstymą keičia knygos, ne aplinkiniai žmonės. 

Pasitikėjimui padidinti Ekeris siūlo atlikti tokį pratimą: apsirengti geriausiais turimais drabužiais tarsi būtų pati didžiausia gyvenimo proga (vakarinė suknelė ir bateliai arba kostiumas vyrams, ir priklaupus ant vieno kelio tarti sau garsiai, kad esame verti visa ko geriausio (tikslios frazės ieškokite knygoje arba sugalvokite sau tinkamiausią afirmaciją). 

Aš pasitikėjimui savimi padidinti rekomenduoju keletą pačios išbandytų ir labai veiksmingų ritualų. Pirmiausia, ir lengviausia, kasdien renkitės geriausiais savo turimais drabužiais, naudokite geriausius savo turimus daiktus, bendraukite su pozityviausiais žmonėmis ir venkite nuolat besiskundančių paniurėlių. Jei negalite jų išvengti, atsiribokite nuo jų mintimis ( tai gana lengva). Bent minimaliai pasidažykite, pasidarykite masažo ar SPA dieną kartą per mėnesį. Leiskite laisvalaikį savo mylimiausiai veiklai. Susikurkite mielus kasdieninius ritualus, pvz., kasdien idealiai pasiklokite lovą. Prižiūrėkite, kad jūsų aplinka būtų graži ir tvarkinga. Taip pat nuolat mokykitės. Atliekant viską sąžiningai, šimto pėdų ąžuolui tikrai nesinorės susitraukti iki dešimties pėdų! Rekomenduoju perskaityti šią knygą, taip pat psichologo Melniko knygas. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (1 Vote)