Būti mama

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Psichologija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

būti mama mamos diena

 

Sėdžiu ir spiginu akimis į planšetę. Ne, ne šiandien, nenoriu, aš pavargus, neturiu ką pasakyti, nėra įkvėpimo. Užsimerkiu, vyriškas balsas kažko prašo, reikia kažką paduoti (pati paslepiu, pati ieškau), grindys dar neplautos, stirta indų, o ryte buvo taip sunku keltis, juk po darbo nuėjau miegoti per vėlai. Laikas įkyriai tiksi. Jau beveik pietūs, po 15 minučių turiu paimti Sofiją iš darželio. Pusės dienos planas veikia puikiai: ji neserga jau trečia savaitė! Tai reiškia, kad kai kuriuos pusdienius turėjau laisvus! Kodėl jie taip geitai prabėga. Niekada anksčiau nemaniau laiką esant tokį greitą arba tokį brangų, todėl dabar labai vertinu savo ir kitų laiką.

Bet kokiu atveju dievinu savo mažą stebuklą, kuris kartais mano dienas aptraukia pilku rūku. Ypač kai serga. Vaizdas iš reklamos su mama, tėčiu ir vaiku, nufotografuotais iš nugaros einantys parke susikabinus uš rankų (tokį piešinį piešiau galvoje) jau seniai tapo mano kažkada susikurtos iliuzijos parodija. Nesitikėjau, kad mano vaikas eis visai  į kitą pusę negu mes, balom, kalneliais, neduos rankos, o po penkių minučių atsisakys eiti apskritai. Juokiuosi iš savo praeities iliuzijų. Džiaugiuosi, kad paskutiniu metu žymūs žmonės viešai pripažįsta, kad nėštumas ir vaiko auginimas nėra lyg cukraus vatos laižymas. Niekada anksčiau nemaniau, kad kas nors gali būti sunkiau už darbą. Niekada negalvojau, kad begalinis džiaugsmas eina koja kojon su sumišimu, pykčiu ir nusivylimu.

Kaip keista, per porą metų sau pasikeičiau neatpažįstamai. Atrodo, kad keičiuosi per dažnai i per geitai. Naujoji aš tapo per daug mamiška, per daug namų, per daug kitokia. O gal nežinojau esanti tokia, kokia esu dabar? Gali būti, kad atradau save. Kol kas dar nežinau, ar tokia noriu būti. Niekada anksčiau nemaniau, kad iš esmės galiu pasikeisti, kad prioritetu bus ne mano poreikiai ir man tai visai patiks.

Svajoju tik nieko neveikti, įkvepiu ir prisimenu kaip vyras nedrąsiai pasipiršo žybsinčių kalnų ir jūros akivaizdoje. La Spezia (Italija). Tai buvo matyt prieš kokius 5 metus. Vėjas taršė plaukus, atrodė, kad nenešu jokios atsakomybės, kad nerūpestingas gyvenimas tęsis visą gyvenimą. Lengvumo jausmas. Niekada anksčiau nemaniau, kad yra gresnis jausmas už lengvumą - atsakomybė, visiškas savo gyvenimo kontroliavimas.

 

motinos dienos įrašas

 

Mano mintis nutraukia po darželio pavargusios Sofijos rėkimas. Niekada negalvojau, kad kada nors būsiu tokia laiminga. Kažin, ar galėsiu sukurti ką nors nuostabesnio už Sofiją. Joje matau save, Mantą, savo ir Manto tėvus ir... visiškai man nepažįstamą ir nesuprantamą dar tik augantį žmogų, kuris mano gyvenimą apvertė aukštyn kojom, ir kuris tik per du metus išmokė daugiau negu koks nors universitetas kada nors galėjo išmokinti. Niekada anksčiau nemaniau, kad yra šimtai tūkstančiai milijonai būdų mokytis...Šimtai būdų gyventi, mąstyti, tikėti, šimtai pasirinkimų, šimtai galimybių ir tiek pat apribojimų. Niekada anksčiau nemaniau, kad geriausias mokytojas yra ši akimirka, diena, šis gyvenimas, kuris beprotiškai įdomus! Esu nepaprastai laiminga ir dėkinga, kad galiu visa tai patirti, kad turiu šalia savęs mokytoją.

Už galimybę patirti visas gyvenimo spalvas visų pirma dėkoju savo mamai. Kad esu, kad turėjau laimę leisti kitam gyventi. Su artėjančia motinos diena, mama.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (6 Votes)