Laiminga moteris - ar tai aš?

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Psichologija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

laiminga moteris - ar tai aš?

 

Turėčiau parašyti kokią nors apžvalgą (nes atsiųsti produktai, o tinklaraštis vadinasi grožio blogu, po paraliais), tačiau to nedarau, bent jau ne šiandien. Taip pat mąstau, ar turėčiau apmokestinti tinklaraščio įrašus, nes šiuo metu juk kalbama, kad blogeriai nemokamai nedirba (ar būsiu ta, kuri bus kvaila ir neims pinigų, nes viduje tiesiog jaučiu didelį NE?), uždirba tiek, kad save išlaiko, praėjo laikai, kai buvo dirbama nemokamai (iš tiesų, tik iš dalies). Ar turėčiau valgyti mažiau saldainių ir bulkučių, jei „visos“ pagimdžiusios džiaugiasi dar lieknesne figūra nei iki gimdymo? Ar turėčiau skubėti kuo greičiau grįžti į darbą, kurti grandiozinius planus, ieškoti auklės naujai iškeptam mažyliui? Kai pagalvoji, tiek daug įvairių rėmų mus bando įsprausti į vieną paveikslą - NUOLAT. Žiniasklaida ir socialiniai tinklai gali nuvesti į ilgalaikę nelaimingo žmogaus būseną vos tik leisi sau eiti tuo keliu, kuris ne tavo.

Kasdiena bando parduoti mums daug visiškai svetimų kelių, troškimų, daiktų, poreikių, ir vos tik leisi sau nukrypti nuo savo kelio link „geresnio“, vieno tų, kuriuo eina kita graži moteris, galiu garantuoti, kad tapsi nelaiminga, oi kokia nelaiminga. Pavyzdžiui, mėgavimasis maistu tarp mūsų šalies moterų daugeliu atvejų yra tabu. Matau, kaip moteris, stengdamasi maitintis kuo sveikiau nejaučia malonumo, jaučiasi kalta suvalgiusi ką nors ne pagal planą. Mireille Guilliano, parašiusi knygą apie tai, kodėl prancuzės nestorėja, sulaukė pasaulinės šlovės primindama visoms, koks svarbus sezoninio maisto įtraukimas į savo racioną, kaip svarbu mėgautis maistu, skirti jam dėmesio gaminant. Matote, populiarusis gyvenimas visiškai nesuderinamas su sveika mityba, su namie gaminamu maistu, su mėgavimuosi juo. Ar žinome kas tas populiarusis gyvenimas? O taip, manau visi žinome.

Mes turime ribotą valandų skaičių, o dirbti viršvalandžius taip madinga. Arba atvirkščiai, madinga skųstis nepakenčiamu darbu. Karjeros aukštumos, savaime kapsintys pinigai banko sąskaitoje, kelionės aplink pasaulį (dar nebuvai Tailande???), pasirodymai žurnalo viršeliuose (nė karto ant viršelio?), populiarumas (kiek sekėjų turi Instagram?), lieknas kūnas - peršamas laimingo gyvenimo modelis, bet ar tikrai?

Ar kartais nedirbame iki vėlaus vakaro tam, kad kada nors ilsėtumėmės? Pasakėčioje žvejui tingiai begaudant žuveles verslininkas stebisi, kodėl gi jis nenusiperka daugiau laivelių, vėliau didelių laivų, nes taip prigaudytų daugiau žuvų, parduotų, turėtų daugiau pinigų, kurie uždirbtų dar daugiau? Tada galėtų ilsėtis taip, kaip nori. Bet žvejys tik pasijuokia iš verslininko - jis jau dabar gyvena ir ilsisi taip, kaip nori.

Savaitė Kanarų saloje pralekia žaibiškai, o į nemėgstamą darbą reikia eiti kasdien, dėmesio kruopeles padalinti vaikams reikia kas vakarą, neišpildytos svajonės kaupiasi, kaip ir nepasitenkinimo gumulas gerklėje. Populiarumas kainuoja. Pinigai nenuperka laisvo laiko. O į Tailandą nori tikrai ne visi. 

Tai tik keletas pavyzdžių, koks piešiamas populiarusis gyvenimo modelis, tačiau kviečiu juo nepatikėti kaip už gryną pinigą. Yra begalė įvairių gyvenimo variantų. Prašau, nepasiduokite vienam, kurį žinome. Man labai patinka online žiūrėti laidą „Bus visko“. Pamatau tiek įdomių žmonių, tiek įvairių gyvenimų. Arba žurnalas HAPPY 365. Kiekvieną kartą jaučiuosiu pakylėta, matydama, kaip netradiciškai žmonės gyvena. Tik ir vėl nepakliūkime į spąstus: jeigu mums artimas visiems įprastas gyvenimo modelis, tarkim darbas 8/5 arba ankstyvos vedybos, taip gyvendamos mes jaučiamės laimingos, tai nesugalvokime lėkti aplink pasaulį dviračiais.

Kuo labiau save pažįsti, tuo labiau žinai, kas tau teikia laimės. Visi keliauja, bet ar man tikrai to norisi? Visi su dviem aukštaisiais, bet ar man tikrai jie bus reikalingi? Visi baigę teisę, bet ar aš noriu būti teisininke? Kviečiu nuolat kelti sau klausimus, kas daro mus laimingus. Kviečiu užmerkti akis kitų pasirinkimams. Taip pat atmerkti įvairioms galimybėms, savo poreikiams. Būkime plačiai atmerktomis akimis savo laimei - kasdien, dabar, čia pat. Tam reikia drąsos, bet labai greitai atsiperka. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (2 Votes)