Ar mums reikia Kalėdų senelio?

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Vaikai

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Kalėdų senelis

 

Šių metų Sofijos karnavalas privertė susimąstyti, ar Kalėdų senelis yra jau toks vaikų pageidaujamas personažas, o gal jis patenkina tik suaugusiųjų poreikius? Kiek kartų jis gali ateiti per gruodžio mėnesį? Ar teisingai elgiamės vaikams kurdami pasakas apie senelius, Kalėdų rytą įlendančius pro kaminą su dovanų maišu? Ar galime tikėtis, kad mokydami juos meluoti baltu melu nesulauksime iš jų tokių pat atgalinių melų?

Taigi vyksta 2 - 3 metų vaikų karnavalas. Ką tik atėję į darželio grupę mažyliai užsikrečia liūdesiu ir milžinišku mamos poreikiu nuo ką tik garsiai pravirkusio mažylio, kuriam tokia šventė turbūt dar pirmoji. Renginio metu vaikai beveik visą laiką kabinasi į sijoną ir patempę lūpas nenuleidžia akių nuo nuotraukas bandančių daryti mamų. Toks vaizdas, kad dainuoja tik auklėtojos, o vaikai nemoka ar pamiršo žodžius. Galvoju, kokie jie maži ir ar ne per daug iš jų norim? Daržely praleidžia apie savaitę per mėnesį dėl ligų, tačiau vargu, ar mokėtų daineles atmintinai prispaudus pirmam stresui. Prisimenu, kaip taip ir neišmokau nugalėti scenos baimės, kaip pati dar mokydamasi mokykloje pamiršau eilėraščio žodžius...Tačiau svarbiausia čia senelio vaidmuo. Tėvai jo taip laukia, o vaikai?

 

Kalėdų nykštukai karnavale

 

Pagaliau liūdną reginį (nes kam patinka žiūrėti į išsigandusius, apsiverkusius vaikus) nutraukia nedrąsus senelio, vieno iš tėvų, pasirodymas. Vaikai išplėtę akis laukia žadėtų dovanų, tiksliau saldainių, kurios mikliai išdalinamos visiems, žinoma, net nepasakiusiems eilėraščio. Atrodo lyg akimirka prabėga. Mažiai išsigandę, susidomėję ir skanuoja akelėmis kas vyksta. Dėkingi visi, sutikusiam vaidinti tėčiui, tačiau man vistiek kyla klausimas, ar senelio personažą gali atlikti dėdė, kaimynas, tėtis. Neprisimenu, kad Kalėdų senelis man būtų daręs įspūdį mano pačios vaikystėje, nes lengvai atpažindavai kas per žmogus slepiasi už akivaizdžiai netikros barzdos. Dažniausiai senelį išduoda taip gerai pažįstama elgesio maniera, marškinių kraštelis, tačiau dažniausiai taip, tie didžiausi išdavikai batai... Kažin, ar šį kartą berniukas pažino savo tėtį? Ką jis galvojo matydamas jį apsimestiniame senelio vaidmeny? Kodėl visada seneliai - kaimynai, dėdės, draugai - būna tokie negyvi, mažai šneka, lyg užmigę? Ar čia žiema paveikia šiuos senelius? Pagaliau randu sau atsakymus į šiuos klausimus...

Grįžkime keliomis savaitėmis anksčiau. Man beprotiškai patiko dar gruodžio pradžioje Frydricho pasaže vykusi eglutės įžiebimo šventė su seneliu. Beveik nebuvo dovanų, na vienas kitas saldainis, tačiau kiek veiksmo, gyvumo, geros nuotaikos! Tai buvo mano fantastiškiausias Kalėdų senelis gyvenime, gaila, kad vėlokai. Tiesa, turiu įtarimą, kad senelį vaidino profesionalus aktorius. Gebėjimas prajuokinti vaikus ir tėvus, aktyvus renginio vedimas daugiau nei valandą, įtraukiant visą šąlančią, bet labai įsilinksmiusią publiką, šiai kartojant senelio rodomus linksmus judesius. Mačiau, vaikai jo visai nebijojo, mano manymu, vien tik dėl senelio gyvo bendravimo, nes kiek prisimenu senelių, kuriuos vaidino kaimynai ar tėčiai, tenesupyksta, visi buvo kaip žiemos miegu užmigę ir atrodo norėjau tvoti su keptuve per galvą, kad senelis atsibustų. 

Ar Kalėdų senelio personažas reikalingas? Noriu pasakyti tik nuomonę. Žinoma, senelis reikalingas tiek, kiek reikalingi ir visi kiti vaikus linksminantys personažai, kuriuos vaikai žino esant netikrus ir niekas nesivargina meluoti apie jų egzistavimą. Juk nemanau, kad vaikai laiko animatorius tikrais Mickey Mouse peliukais ir pan. Iš patirties dabar jau matau, kad Kalėdų senelį turėtų vaidinti ne bet kas ir ne bet kaip, o tik profesionalus aktorius gyvai ir gerai apgalvotai, kad būtų linksma tiek vaikui, tiek jį atlydėjusiam suaugusiam arba gal geriau tegu nebūna jokio senelio. Įdomu, ką manys Sofija užaugusi. Džiaugiuosi, kad pagaliau tokį senelį sutikau šiais metais Frydricho pasaže ir jums labai linkiu būtent tokio kokybiško, negąsdinančio senelio...Be galo dėkinga už tokį įsimintiną gyvenimo patyrimą renginio organizatoriams. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (2 Votes)