Pirmi keturi laukimo mėnesiai

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Vaikai

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

pirmi laukimosi mėnesiai

pirmi keturi laukimosi mėnesiai

 

Akimirksniu prabėgo dienos, kai sužinojau, kad gegužės pabaigoje mūsų namuose padaugės triukšmo, džiaugsmo, nerimo, palaimos, pilnatvės, ašarų, juoko, bemiegių naktų, vidinės ramybės... Kūdikio laukimas ir jo gimimas atneša labai daug įvairiausių emocijų, kurios banguoja lyg Baltijos jūra ir niekada nežinai, kokia bus rytdiena. Ir norisi, ir baugu kalbėti apie laukimąsi, nes niekada nežinai, kuo viskas baigsis, jau aišku, kad šalia džiaugsmo stovi ir liūdesys. Taip pat yra daug žmonių, kurie nori, svajoja, tačiau negali patirti to džiaugsmo, kurį kitas gauna gana lengvai ir kada panorėjęs. Tema labai jautri, nes kalbame apie didžiausią vistatos dovaną - gyvybę, kuri šventa, paslaptinga ir iš prigimties laukiama. Šiandien noriu pasidalinti pirmais laukimosi mėnesiais ir kaip aš jaučiuosi antrą kartą laukdama ir tikėdama stebuklu.

Pirmiausia, tai pakalbėkime apie lūkesčius. Lūkesčiai yra labai žmogiška. Tiek pirmą, tiek antrą kartą tikėjausi lengvai pastoti, tad koks nusivylimas atėjo, kai nei pirmas, nei antras kartas neišdegė. Atrodė, kad pastojama labai lengvai, tačiau tik vėliau paaiškėjo, kad ne visada ir ne visoms, o kiek matau, kad sunkiausia tiems, kurie labiausiai to trokšta ir nuolat apie tai galvoja. Kažkoks nesusipratimas. Iš tiesų tai tiek pirmą, tiek antrą kartą tai įvyko labai greitai, tačiau kažkodėl atrodė, kad turi būti iš būtent pirmo karto. 

Antra, pakalbėkime apie patį laukimąsi ir sveikatą, figūrą, maistą. Besilaukdama Sofijos tik pirmus tris mėnesius jaučiau pykinimą, vėliau viskas atrodė lengva, nes buvau pilna energijos, valgiau viską pasigardžiuodama, ypač saldų maistą. Paskutiniais mėnesiais labiausiai kankino kompleksas dėl figūros, nes besilaukdama siaubingai norėjau bandelių, priaugau 15 kilogramų, o daktarė sakė, kad jau mamytei laikas nustoti valgyti. Dabar aš manau, kad tas saldumynų potraukis reiškė, kad laukiausi mergaitės. Storėjo visas kūnas, šlaunys pačios pasidarė kaip bandelės, tad tikrai vienintelė problema buvo smarkiai suapvalėjęs kūnas ir žinoma, gimdymo baimė. Dabar besilaukiant nėra kada rūpintis dėl figūros, nes pasirodo, yra ir kitų problemų, kurios gali ištikti nėščiąsias. Pirmiausia, tai poniai besilaukiančiai pradėjo tikti ne bet koks maistas - būtent toks, kokio tuo metu norisi - ir rimto. Saldumynai su bandelė  gali išnykti iš Planetos. Po trijų mėnesių pasibaigus non-stop (24/7) pykinimui prasidėjo kažkoks nepaaiškinamas sunkumas skrandyje, kai nebežinai, valgyti ar geriau nereikia, ką valgyti. Jokio potraukio saldumynams toliau. Atrodo, kad nuolat jaučiu kažkokį nepaaiškinamą negerumą, kuris atima dalį gyvenimo džaugsmo, tačiau guodžia tik mintis apie laukimosi rezultatą. Žinau, tai vienas juokas, palyginti su tuo, ką patiria kitos nėščiosios, tačiau vistiek nemalonu, kai visas maistas tampa neskanus, kai jis stovi lyg akmuo skrandyje. Šį kartą ir pats pilvas atrodo daug didesnis, tik jau žinau, kad tai nuo manęs nepriklauso, kad svarbiausia tinkamai pasirinkti rūbus ir...nesusirgti. Juk laukiu visą šaltąjį periodą!

 

pirmi keturi laukimosi mėnesiai

pirmi keturi laukimosi mėnesiai

pirmi keturi laukimosi mėnesiai

pirmi keturi laukimosi mėnesiai

 

Trečia, noriu su jumis pasidalinti tam tikrais psichologiniais dalykais, kurie labai svarbūs laukimosi metu. Kai laukėme Sofijos, gyvenome senoviniais baldais apstatytame vieno kambario Žvėryno butuke Vilniuje, kurį nuomavomės iš nuostabios pagyvenusios poros. Vis kirbėjo klausimas, kas bus, kai gims vaikas, nes tuo metu neturėjome galimybės pirkti savo būsto. Nerimą kėlė super senovinis buto interjeras (besilaukiančios mane supras), kuris priminė senus laikus, tad nusprendėme nors persitapetuoti mažo kambarėlio sienas šiuolaikiškai. Tačiau kaip bus su daiktais? NĖRA VIETOS TRIMS. Kaip visi tilpsime? Ar greitai galėsime nusipirkti savo būstą? Kaip reikės grįžt į darbą? Besilaukiant nerimą kėlė daug dalykų, tačiau nepaisant to nėštumas buvo sklandus, visos problemos išsisprendė su laiku. Štai antrą kartą laukiantis jau visos problemos atkritę, svarbiausia tik sulaukti sveiko mažylio. Jau nereikia galvoti, kur bus mūsų namai, kur stovės lovelė, kiek viskas kainuos ir panašiai. Žodžiu, visiškas užtikrintumas, kuris garantuoja ramybę, tačiau džiaugiuosi, kad Sofijos laukėmės kiek kitokiomis sąlygomis, kad žinome, kad galima gyventi ir daug prasčiau nei gyvename dabar. Tai leidžia džiaugtis šia diena ir tuo ką turime dar labiau.

Viską susumavusi, galiu tik pasidžiaugti, kad be mažų niuansų sveikata gera, kad Sofija kasdien kalba apie sesę (dar nežinome, ko laukiame), kad bučiuoja ir glosto mano pilvą ir visiems pasakoja, kad pilvely gyvena sesutė ir dėsto, ką jai pirks, renka žaisliukus, drabužėlius. Šį kartą laukti dar smagiau, kai turiu didelę palaikymo komandą, kai žinau, ko maždaug tikėtis ir laukti, nors antrą kartą pasirodo nebūtinai būna taip pat, kaip pirmą, gimdymo baimė gal dar stipresnė... Bet šiaip ar taip laukimas ir vaikai išmoko begalės dalykų, kurių neišmokstama jokiame darbe... Jie neįkainojami...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (5 Votes)