Penki labiausiai erzinantys dalykai besilaukiant

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Vaikai

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

labiausiai erzinantys dalykai nėštumo metu

 

Kūdikio laukimas turbūt yra vienas iš labiausiai jaudinančių gyvenimo periodų. Jausmas daugumą dienų yra tiesiog nuostabus, norisi skrajoti padebesiais. Nuo tada kai sužinojau, kad laukiuosi, galiu ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti dienas, gal net valandas, kuriomis jaučiausi nors šiek tiek nelaiminga. Tačiau turiu pribažinti, kad nėštumas atneša į gyvenimą ir tam tikrų erzinančių dalykų, kuriuos turėtum žinoti ir jiems pasiruošti. Šiek tiek su humoru, bet kuo labiau atitinkant realybę, mano patirtį, rašau apie labiausiai erzinančius dalykus sudėjus dviejų nėštumų patirtį.

 

 

1. MINTYS APIE KŪDIKĮ

 

Nuo tos akimirkos, kai pradėjome planuoti vaiką, mintys pradėjo suktis tik apie jį. Kuo labiau stengiesi negalvoti, tuo labiau galvoji. Pirmiausia, tai nori, kad nėštumo testas būtų teigiamas jau iš pirmo karto. Man pasisekė, sugadinau tik kelis, ir ilgai nereikėjo laukti, tačiau fakto tai nekeičia - mintyse raudonodis gražuolis (taip, jie gimsta tokie) neduoda galvoti apie nieką kitą. Štai ta akimirka, kai nėštumo testas jau rodo norimą brūkšnelių kiekį. Jei dar prieš tai galėjai apie ką nors galvoti, tai mėnesiui praėjus po pastojimo kūnas pradeda nuolat siųsti signalus, kad vėl ir vėl turėtum galvoti apie kūdikį. Rytinis pykinimas tai tik nevykęs pavadinimas ryto, popiečio, vakaro, o dažniaisiai tai visos dienos pykinimo! Kas galėjo taip suklysti? Po trijų, keturių mėnesių (antrą kartą pilvas pasimato daug greičiau) kūdikis apie save primena neužsisegančiomis kelnėmis ir marškinių sagomis, sustojusiu skrandžiu, besikeičiančia nuotaika, ašarų protrūkiu dėl ne taip vyro išvirtos kavos ar pasakyto žodžio. Vėliau kai kam pradeda tinti kojos, iššoka venos, galiausiai pradeda skaudėti nugarą. O kur dar nuovargis, kuris gali lydėti bet kada. Net jei ir jaustumeisi ideliai, apie nėštumą tau neleistų pamiršti draugės ir artimieji, dabar jau klausinėjantys ne apie tave, o apie kūdikį. Kokia lytis? Koks bus vardas? Kada gimdysi? Nusiteik, kad viskas dabar suksis apie tai.

 

penki labiausiai erzinantys dalykai besilaukiant

 

2. PRANEŠTI SAVO TEVAMS

 

Vienas iš labiausiai jaudinančių dalykų besilaukiant kūdikio yra pranešti savo tėvams, kad jie taps seneliais. Patikėk, jei tau reikia apsiprasti su mintimi, kad būsi mama, tėtis, tai seneliams gal net labiau prireiks pastangų suprasti savo tuoj pasikeisiantį statusą. Jie nenori jaustis senais, o vien jau žodis seneliai tai jiems nuolat primins ir turbūt šiek tiek erzins. Jie apsipras, bet nusiteik, kad pasakiusi džiugią naujieną gali išgirsti:

pagaliau, jau galvojom niekada tai nenutiks.

ar tu tikra?

ir vėl?

ar ne per anksti?

imk nėštumo testą, pasitikrink dar kartą.

 

Bet kuriuo atveju, pirma reakcija bus toli gražu ne tokia, kokios tu tikėjaisi, ir tai normalu. Taip pat bet kuriuo atveju, tu jaudinsiesi, ir gali būti, kad tai bus labiausiai jaudinantis įvykis tavo nėštumo metu, nes supranti, jie tėvai, vieni iš svarbiausių žmonių tavo gyvenime. Visai kas kita pranešti vyrui, draugams, bendradarbiams, nors pokalbis su viršininku turbūt irgi gali prilygti savo jauduliu, nes tikriausiai numanai, kad mažai šansų, kad jis džiaugsis tavo žinia greitu metu nedirbti vieną, du, o gal tris metus....Kas žino?

 

3. NERIMAS

 

Ar aš būsiu gera mama? Ar skaudės gimdant? Man trūksta pieno. Pieno per daug. Ar iškart jį pamilsiu? Pas kokį daktarą gimdysiu? Ar rintis epidūrą ar ne? Kokio daikto dar nenupirkau? Gal reikėtų perskaityti dar vieną knygą, skirtą nėščioms? Kurią sauskelnių firmą rinktis? Jų visa begalybė...Sauskelnės ar vystyklai? Jei mama sugebėjo mane su jais užauginti, sugebėsiu ir aš. Ekologiški produktai? Kodėl jie taip brangiai kainuoja? Vakar pamiršau išgerti vitaminus, aš jau dabar netikus mama. Gerti kavą besilaukiant ar ne? Vakar išgėriau du puodelius? Tokiai kaip aš turbūt nereikėjo pastoti.

Supratote? Besilaukiant ir jau vėliau, gimus kūdikiui, nuolat kamuoja kokie nors stresą varantys klausimai. Patarimas - susitaikyk, kad ideali nebūsi nei besilaukdama, nei paskui, kaip ir tavo kūdikis. Niekas nėra idealus, tačiau stengtis verta.

 

penki labiausiai erzinantys dalykai besilaukiant

 

4. KŪDIKIUI REIKALINGŲ DAIKTŲ KIEKIS IR JŲ KAINOS

 

Reikia pripažinti, laukiantkūdikio pirmą kartą, tenka pirkti begalę naujš dalykų, kurie kainuoja begales pinigų ir tuo pačiu užima begalinę tavo namų erdvę. Jei atrodo, kad kūdikiui reikia tik miego ir tavo pieno, tai tereikia atsiversti nėščiosios knygos arba internetinio puslapio sąrašą su naujagimiui reikalingais daiktai. Vežimėlis, vonelė, lovytė, gultukas, komoda, vystymo stalas, žaisliukai, pientraukis, čiulptukas, čiulptuko laikiklis... Ar reikia dar tęsti? Viskas kuonuoja kosminius pinigus, ypač nauja. Patarimas - su džiaugsmu priimk viską, kas tau atiduodama, išmok naudotis nuolaidomis ir kuo daugiau žmonių kviesk į palankynas (šypt). Tiesą pasakius, pirmą kartą reikia tikrai daug, tačiau vėliau supranti, kiek daug tau gali padėti draugai ir kiek daug dovanų gausi. Viskas ne taip baisu, kaip atrodo iš pradžių, o antrą kartą tu jau gali gimdyti vos ne iš karto po pastojimo - viską jau turi. Ar ne nuostabu?

 

5. KADA GI PAGALIAU JIS GIMS?

 

Laikas besilaukiant pirmus septynis mėnsesius bėga pašėlusiu greičiu. Tu dar eini į darbą, kol kas dažniausiai dar esi pilna jėgų ir sveikatos, tačiau išėjus į dekretines ir daugiausia laiko pradėjus leisti namuose, laikas sustoja. Slankioji iš vieno kampo į kitą, ir nejučia pradedi svojoti kuo greičiau pagimdyti. Mintis, kad liko dar du ar vienas mėnesiai, vėliau net savaitė, ima kaip reikalas erzinti. Jau esi kaip reikalas didelė, todėl sunku apsirengti. Beeinant pritrūksta oro, darosi sunku judėti. Jau engali planuoti tolimesnių kelionių, pradeda kamuoti nemiga, su kuria anksčiau neturėjai nieko bendro. Paskutinis tremestras gali būti vienas iš sunkiausių, jei nesusigalvosi veiklos, kuri nukreiptų mintis. Tai kada gi jis pagaliau gims? Ar ar suprasiu, kad jau gimdau?

 

Matote, lauktis tikrai nusotabu, bet tai nereiškia, kad niekas jūsų neerzins. Mane kartais erzina mano šuo, vyras, remontas, besikeičianti figūra, nemiga ir milijonas kitų dalykų, kurie neerzino anksčiau, tačiau tai tik vienas juokas, kai jau savo rankose pagaliau laikai savo didžiausią gyvenimo džiaugsmą ir skausmą viename.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)