Prie kavos: kaip save realizuosi tapusi mama?

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Vaikai

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

prie kavos

prie kavos 2

 

Neabejotinai vieną dieną tu tapsi mama. Tai yra geriausia, kas gali nutikti moters gyvenime. Labai dažnai, praėjus pirmiems laukimo mėnesiams, tu domėsiesi, kokį vežimėlį pirkti, keliausi per vaikiškų rūbelių puslapius planuodama, kaip atrodys tavo mažylis. Tikriausiai besilaukdama pirmą kartą prisipirksi per daug nereikalingų daiktų, tačiau nieko tokio, galiu nuraminti - tikriausiai juos tikrai panaudosi besilaukdama antro (taip nutiko man). Skirsi daug dėmesio daiktams, kurių tikrai reikia daug ir visi jie labai padeda buityje, tačiau tarp visų tų pirkinių sustok, ir atsipūsk. Pagalvok apie save. Noriu, kad dar besilaukdama pagalvotum, kaip įveiksi tam tikras savirealizacijos duobes namuose apsigyvenus mažyliui. Kad žongliruoti tarp TU ir JIS būtų lengviau. Kad motinystė būtų malonumas.

 

Gimus Saulėjai pirmus keturis mėnesius turėjau būti nuolat su ja, nes jai skaudėjo pilvą. Ar tuo metu galvojau apie savirealizaciją? Visiškai ne. Turėjau būti nuolat su ja ir visas dėmesys buvo skiriamas jai. Fiziškai turėjau būti su ja ir net nežinau, kaip būtų buvę įmanoma kaip nors skirti dėmesio savirealizacijai. Negalėjau nei skaityti. Nenorėjau žiūrėti į kompiuterio ekraną. Ji klykė rytais ir vakarais tomis pačiomis valandomis. Manęs jai negalėjo niekas pakeisti. Maitinimas, sauskelnės, maudymas. Na ir žinoma Sofija, daug šnekanti, užtat labai įdomi. 

Manęs draugė klausia, ar man netrūksta savirealizacijos. Kas aš esu be buvimo mama? Nuolat sau užduodu šitą klausimą. Iš pradžių, jei tam nepasiruoši dar besilaukdama, gali viduje kilti konfliktas: noriu būti mama, bet ir noriu nuveikti dar ką nors kaip žmogus. Man atrodo du svarbiausi žmogaus poreikiai yra turėti vaikų ir save realizuoti, tačiau visi žinome, kad savirealizacijai laiko, kai tuo tarpu vaikui reikia dar daugiau laiko. Man atrodo čia konfliktas yra neišvengiamas, jei nėra padedančio žmogaus. 

Besilaukdama pirmos dukros pradėjau rašyti tinklaraštį, tačiau vėliau supratau, kad geras tinklaraštis reikalauja labai daug dėmesio. Nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterio ar telefono ekranus. Besilaukdama antrosios aš vis dar galvoju apie savirealizaciją, kadien, tiesą pasakius, tačiau dabar keliu sau mažesnius tikslus nei anksčiau, nes juk pati norėjau dviejų dukrų. Po truputį vėl pradedu skaityti, rašyti, sportuoti. Kuo mano norai realistiškesni, tuo aš laimingesni. Per šiuos vaikų auginimo metus aš supratau, kad negali būti 100 % atsidavus mama ir 100 % sėkminga save realizuodama. Na nežinau kaip jūs, bet aš negaliu. Realus pavyzdys: aš rašau, o Sofija prašo, kad aš pieščiau ar žaisčiau. Prisikelia Saulėja. Ją reikia pamaitinti, pakeisti sauskelnes. Žaizdama ji žiūri į mane, nori dėmesio, kalba savo kalba. Prieš mane kompiuterio ekranas. Neišvengiamas konfliktas. Tikiu, jo nebūtų, jei turėtume auklę arba Sofija niekada nesirgtų. Jei Saulėja būtų didesnė. Tačiau yra taip, kaip yra.

Taigi vėl grįštame prie draugės. Ji man pasakoja, kai unku save realizuoti auginant mažus vaikus, o aš šypsausi - viskas taip pažįstama. Manau tokių kaip mes, auginančių savo vaikus, ir klausiančių savęs kasdien, kaip gi savo interesai, kaip gi savirealizacijai, yra nesuskaičiuojama gausa. Ką aš sakau draugei? DARYK GERIAUSIA KĄ GALI PAGAL SITUACIJĄ. Daryk tiek, kiek gali, bet būtinai daryk, bent menkiausius dalykus, kurie tave verčia jaustis save nors kiek realizavus. Tai neturi būt kažkas grandiozinio. Maži tikslai, įgyvendinti per dieną, teikia ne mažiau pasitenkinimo, nei be vaikų pasiekti didžiuliai tikslai. Dabar yra toks metas, kai tavęs reikia vaikams, jis labai greitai praeis, dirbsi dar visą likusį gyvenimą, turėsi laiko savirealizacijai, o dabar džiaukis galimybe sustoti, apmąstyk, ką norėtum daryti ateityje, net jei vėliau norai pasikeistų. ŠI DIENA YRA GERIAUSIA TAVO DIENA. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)